wpis do rejestru organizatorów turystyki
    i pośredników turystycznych poz. nr 238
698 524 585, 692 745 722
kontakt kontakt
Po okolicach Łodzi
zamów wycieczkę
698 524 585
692 745 722
ZADZWOŃ, ODPOWIEMY NA PYTANIA
DOTYCZĄCE NASZYCH WYCIECZEK
 
9. TAJEMNICE RZEKI PILICY

Tomaszów Maz. – Skansen Rzeki Pilicy, ekspozycja militariów, historia młynarstwa, unikatowy ciągnik artyleryjski „Lufcik”, Niebieskie Źródła – wywierzyska krasowe, rezerwat przyrody, Kopalnia Biała Góra, wyrobisko największych złóż piasków kwarcowych w Europie!, Smardzewice – tama, panorama Zalewu Sulejowskiego,

Tomaszów Maz. – Skansen Rzeki Pilicy, ekspozycja militariów, historia młynarstwa, unikatowy ciągnik artyleryjski „Lufcik”, Niebieskie Źródła – wywierzyska krasowe, rezerwat przyrody, Kopalnia Biała Góra, wyrobisko największych złóż piasków kwarcowych w Europie!, Smardzewice – tama, panorama Zalewu Sulejowskiego. 
 
 
Konewka – kompleks schronów z czasów II wojny światowej „Anlage Mitte” – Spała – kaplica Prezydentów RP p.w. MB Królowej Korony Polskiej, spacer po malowniczej miejscowości, Inowłódz – romański kościółek p.w. św. Idziego, ruiny zamku z XIV w., Anielin – szaniec Hubala, Studzianna – Poświętne – barokowa bazylika lub groty w Nagórzycach.
 
wstępy:
30-40 zł
cena:
100 zł
Możliwość przejażdżki zabytkowym pojazdem wojskowym, cena ok 5 zł/os. OPCJONALNIE: GRY LASER TAG FORTNITE – CS:GO, potocznie zwanej również jako „laserowy paintball” Jest to symulacyjna gra zespołowa podobna do klasycznego paintballa. Nie używa się tam pocisków, a gracze zdobywają punkty poprzez trafienie falą podczerwieni emitowaną z karabinów, które są wykrywane przez odpowiednie czujniki noszone przez graczy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, specjalnie skonstruowanych zestawów karabinów, które strzelają wiązką podczerwieni (podobną jak w pilotach do telewizorów) to bardzo bezpieczna forma rozrywki. Dlatego zagrać może praktycznie każdy a prowadzone rozgrywki są niegroźne i bezbolesne, a przy okazji dostarczają wiele frajdy! Jest to świetna forma INTEGRACJI. DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA!!!!!!!!!!!!
zobacz
10. PARK ZALESIE czyli… DZIELNICA FILMOWA


Grupa przejdzie przez tajemnicza ścieżkę z gigantycznymi grzybami, ludzikami z żołędzi, postaciami z bajek. Po ścieżce przyrodniczej pora na kino tj. Wizyta w garażu z hotrodami, viperem oraz strażą pożarną. Po drodze mijamy halę z motocyklami,  tajemniczy samochód wśród drzew czy to Harry Poter?? Pora iść dalej...powrót do przyszłości?? Do jakiego roku wrócimy aby poznać trochę historii? Delorean dostarczy Ci niezapomnianych chwil. Ścieżka filmowa to min. Pogromcy duchów, Camaro, prawdziwy radiowóz amerykański. Następnie pora na strefę bajkowa czy jest ktoś kto nie zna lokomotywy Tomek, czy Boba budowniczego?? Po zwiedzaniu dzieci mają przerwę techniczną, po przerwie jest czas na posiłek, czy to u nas czy zabrany ze sobą. A późnej już zostają zabawy na placach zabaw, trampoliny, gry XXL,  gra na instrumentach muzycznych w plenerze, interaktywna ściana. 


Grupa przejdzie przez tajemnicza ścieżkę z gigantycznymi grzybami, ludzikami z żołędzi, postaciami z bajek. Po ścieżce przyrodniczej pora na kino tj. Wizyta w garażu z hotrodami, viperem oraz strażą pożarną. Po drodze mijamy halę z motocyklami,  tajemniczy samochód wśród drzew czy to Harry Poter?? Pora iść dalej...powrót do przyszłości?? Do jakiego roku wrócimy aby poznać trochę historii? Delorean dostarczy Ci niezapomnianych chwil. Ścieżka filmowa to min. Pogromcy duchów, Camaro, prawdziwy radiowóz amerykański. Następnie pora na strefę bajkowa czy jest ktoś kto nie zna lokomotywy Tomek, czy Boba budowniczego?? Po zwiedzaniu dzieci mają przerwę techniczną, po przerwie jest czas na posiłek, czy to u nas czy zabrany ze sobą. A późnej już zostają zabawy na placach zabaw, trampoliny, gry XXL,  gra na instrumentach muzycznych w plenerze, interaktywna ściana. Posiłek nuggetsy + frytki.

wstępy:
60 zł
cena:
100 zł
zobacz
11. Pasieka w Lipce – Pszczeli Świat
Na powitanie świeży chlebek z miodem, spacer ścieżką edukacyjną - od barci do nowoczesnego ula - poznajemy życie pszczół - poznajemy rośliny miododajne - obserwujemy prace pszczół w oszklonym ulu pokazowym. Pasieka - rozpalamy podkurzacz - zakładamy kombinezony ochronne - szukamy królową pszczół - dotykamy trutnie - obserwujemy czerw od jajeczka do wygryzającej się pszczoły - odbieramy plastry z miodem. Miodobranie - prezentacja sprzętu pracowni pasiecznej - odwirowanie miodu - degustacja miodów odmianowych. Ognisko w chacie dymnej - pieczenie kiełbasek – poczęstunek. 
Na powitanie świeży chlebek z miodem, spacer ścieżką edukacyjną - od barci do nowoczesnego ula - poznajemy życie pszczół - poznajemy rośliny miododajne - obserwujemy prace pszczół w oszklonym ulu pokazowym. Pasieka - rozpalamy podkurzacz - zakładamy kombinezony ochronne - szukamy królową pszczół - dotykamy trutnie - obserwujemy czerw od jajeczka do wygryzającej się pszczoły - odbieramy plastry z miodem. Miodobranie - prezentacja sprzętu pracowni pasiecznej - odwirowanie miodu - degustacja miodów odmianowych. Ognisko w chacie dymnej - pieczenie kiełbasek – poczęstunek. Zakres tematyczny: Historia pszczelarstwa od barci do nowoczesnego ula. Co to jest rodzina pszczela: matka, truteń, robotnica? Czego pszczoły potrzebują do życia? pyłek, nektar, woda. Rozwój, od jajeczka do dorosłej pszczoły. Podział prac w ulu, w zależności od wieku każda pszczoła ma swoje zadanie - prezentacja nowoczesnego ula - jak długo żyją pszczoły i dlaczego tak jest? Ile pszczół jest w ulu w zależności od pory roku? Narzędzia pszczół do walki z wrogami.
wstępy:
ok. 30 zł
cena:
100 zł
zobacz
12. WYPRAWA DO KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Na „Bajkowej ścieżce” poznajemy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja. Spotkać można tutaj postacie znane z książek, filmów i bajek , oraz obejrzeć aranżacje miejsc związane z bajkowymi postaciami. W czasie spaceru, odwiedzić można dom Świętego Mikołaja, oraz dom Dziadka Mroza. Plac zabaw – szereg urządzeń umilających pobyt dzieciom, takich jak zjeżdżalnie, baseny z kulkami. Plac zabaw umieszczony jest w ogrzewanej hali, Poczta Świętego Mikołaja, Wizyta w Sali Tronowej Świętego Mikołaja.


Na „Bajkowej ścieżce” poznajemy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja. Spotkać można tutaj postacie znane z książek, filmów i bajek , oraz obejrzeć aranżacje miejsc związane z bajkowymi postaciami. W czasie spaceru, odwiedzić można dom Świętego Mikołaja, oraz dom Dziadka Mroza. Plac zabaw – szereg urządzeń umilających pobyt dzieciom, takich jak zjeżdżalnie, baseny z kulkami. Plac zabaw umieszczony jest w ogrzewanej hali, Poczta Świętego Mikołaja, Wizyta w Sali Tronowej Świętego Mikołaja.
 

wstępy:
30-50 zł
cena:
100 zł
zobacz
13. MIKROKOSMOS PARK... CZYLI BLISKIE SPOTKANIE Z BIEDRONKĄ

Mikrokosmos Park Edukacyjno-Rozrywkowy jest miejscem na którym można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich...

Mikrokosmos Park Edukacyjno-Rozrywkowy jest miejscem na którym można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich. 
 
W ofercie znajdują się m.in.: trampolina, zjeżdżalnia, piłki, domek na drzewie, basen z piłeczkami, niezwykły plac zabaw dla najmłodszych.
wstępy:
30-50 zł
cena:
100 zł
zobacz
14. WOJSKO BEZ TAJEMNIC... CZYLI CHWIL KILKA NA POLIGONIE W ŁASKU
 
Wizyta w elitarnej 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, jednostka zajmuje znaczące miejsce w systemie obronnym nie tylko Polski, ale też NATO. Fakt ten jest uwarunkowany wysokim profesjonalizmem żołnierzy i pracowników wojska. Szkolenie z zakresu pilotażu, obsługi naziemnej oraz uzbrojenia najbardziej popularnego na świecie samolotu wielozadaniowego F-16.

Wizyta w elitarnej 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, jednostka zajmuje znaczące miejsce w systemie obronnym nie tylko Polski, ale też NATO. Fakt ten jest uwarunkowany wysokim profesjonalizmem żołnierzy i pracowników wojska. Szkolenie z zakresu pilotażu, obsługi naziemnej oraz uzbrojenia najbardziej popularnego na świecie samolotu wielozadaniowego F-16.

cena:
100 zł
zobacz
15. TAJEMNICE PUSZCZY PILICKIEJ – LASER TAG CS:GO

Konewka – kompleks schronów  z czasów II wojny światowej „Anlage Mitte”, penetracja podziemnych kanałów, schronów technicznych, ekspozycja militariów, GRY LASER TAG FORTNITE – CS:GO, potocznie zwanej również jako „laserowy paintball” Jest to symulacyjna gra zespołowa podobna do klasycznego paintballa. Nie używa się tam pocisków, a gracze zdobywają punkty poprzez trafienie falą podczerwieni emitowaną z karabinów, które są wykrywane przez odpowiednie czujniki noszone przez graczy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, specjalnie skonstruowanych zestawów karabinów, które strzelają wiązką podczerwieni (podobną jak w pilotach do telewizorów) to bardzo bezpieczna forma rozrywki. Dlatego zagrać może praktycznie każdy a prowadzone rozgrywki są niegroźne i bezbolesne, a przy okazji dostarczają wiele frajdy! Jest to świetna forma INTEGRACJI. DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA!!!!!!!!!!!! 
 

Konewka – kompleks schronów  z czasów II wojny światowej „Anlage Mitte”, penetracja podziemnych kanałów, schronów technicznych, ekspozycja militariów, GRY LASER TAG FORTNITE – CS:GO, potocznie zwanej również jako „laserowy paintball” Jest to symulacyjna gra zespołowa podobna do klasycznego paintballa. Nie używa się tam pocisków, a gracze zdobywają punkty poprzez trafienie falą podczerwieni emitowaną z karabinów, które są wykrywane przez odpowiednie czujniki noszone przez graczy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, specjalnie skonstruowanych zestawów karabinów, które strzelają wiązką podczerwieni (podobną jak w pilotach do telewizorów) to bardzo bezpieczna forma rozrywki. Dlatego zagrać może praktycznie każdy a prowadzone rozgrywki są niegroźne i bezbolesne, a przy okazji dostarczają wiele frajdy! Podczas zabawy rozgrywane są różne scenariusze rozgrywek takich jak: Walka o flagi – na polu, gdzie toczy się rozgrywka ustawiony jest elektroniczny punkt lub kilka punktów, które gracze muszą przejmować  i jak najdłużej utrzymać. Mecz (Team Death Match) – rozgrywka najbardziej podobna do klasycznego paintballa. Zadaniem graczy jest wyeliminowanie wszystkich zawodników drużyny przeciwnej. Terminator – jeden z graczy wciela się w Terminatora – który staje naprzeciwko kilkunastu graczy. Pozostali gracze wspólnie starają się pokonać złego cyborga. Specjalne ustawienia karabinu „Terminatora” sprawiają, że rozgrywka jest bardzo emocjonująca. Jest to świetna forma INTEGRACJI. DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA!!!!!!!!!!!! GRILL Z KIEŁBASKAMI, Spała, spacer po malowniczej miejscowości, kościółek MB Królowej Polski, ogród angielski, dawne zabudowania carskie. Inowłódz –  romański kościółek p.w. św. Idziego, zamek z czasów Kazimierza Wielkiego
wstępy:
50 zł
cena:
100 zł
GRILL Z KIEŁBASKAMI
zobacz
16. FRAJDALANDIA

ZWIERZOGRÓD to yselekcjonowane stado alpak w wszystkich kolorach Mia, Emmy, Gaga, Frajda, Frida, Stefan, Figaro, Kucyk szetlandzki Kuba - do przejażdżek dla dzieci, Para strusi afrykańskich Felek i Celinka, Najmniejsza rodzina owieczek Quessant Coco, Schannel, Niespodzianka i Pandemia, Owieczki wrzosówki i inne też owieczki, Mikro świnki Józio i Pumba, Króliki barany francuskie z długimi uszami, kangury walabia benetton - parka z Australii. PARK LINOWY, MAŁPI GAJ, ZAGRODA SPORTOWA, DMUCHAŃCE, ZAGRODA DLA MALUCHÓW, ZAGRODA ANIMATOREK, ZAGRODA LEŚNA, LABIRYNTÓW. 


 
ZWIERZOGRÓD Wyselekcjonowane stado alpak w wszystkich kolorach Mia, Emmy, Gaga, Frajda, Frida, Stefan, Figaro, Kucyk szetlandzki Kuba - do przejażdżek dla dzieci, Para strusi afrykańskich Felek i Celinka, Najmniejsza rodzina owieczek Quessant Coco, Schannel, Niespodzianka i Pandemia, Owieczki wrzosówki i inne też owieczki, Mikro świnki Józio i Pumba, Króliki barany francuskie z długimi uszami, kangury walabia benetton - parka z Australii. PARK LINOWY, MAŁPI GAJ, ZAGRODA SPORTOWA, DMUCHAŃCE, ZAGRODA DLA MALUCHÓW, ZAGRODA ANIMATOREK, ZAGRODA LEŚNA, LABIRYNTÓW. Zajęcia edukacyjne, tematyka zajęć może być różna w zależności od preferencji danej placówki edukacyjnej, dobierane do grupy wiekowej: rolnictwo, zwierzęta, ekologia, lekcje poglądowe z wybranych zawodów drwal, operator koparki, rolnik, hydraulik oraz  zajęcia plastyczne, sensoryczne, integracyjne, odwiedziny w mini zoo, otwarte zagrody ze świnkami,  owcami i alpakami, gdzie zwierzęta można głaskać i przytulać. W razie niepogody zajęcia w pomieszczeniach zamkniętych. 
 
wstępy:
50 zł
cena:
100 zł
posiłek (drugie danie nuggets i frytki, deser) w cenie 15 PLN, zupa w cenie 5 PLN
zobacz
17. SAWANNA NAD NEREM... CZYLI ZOO SAFARI BORYSEW

Safari Borysew niedaleko Poddębic, to olbrzymi obszar, który zasiedla ponad 300 zwierząt, dzikie zwierzęta biegające na otwartej przestrzeni, pokazy karmienia zwierząt, kraina koni, mini zoo, figlarnia, plac zabaw, grill bar.

Safari Borysew niedaleko Poddębic, to olbrzymi obszar, który zasiedla ponad 300 zwierząt, dzikie zwierzęta biegające na otwartej przestrzeni, pokazy karmienia zwierząt, kraina koni, mini zoo, figlarnia, plac zabaw, grill bar.

wstępy:
60 zł
cena:
80 zł
zobacz
18. SPACER Z ALPAKAMI

Wizyta w Orzechowym Alpakovelove. Jeśli widzieliście kiedyś alpaki, to najprawdopodobniej już się rozpłyneliście na ich widok. To przesłodkie zwierzęta, które potrafią wywołać szeroki uśmiech na twarzy. Jako jedne z niewielu zwierząt, to właśnie alpaki potrafią wyrażać emocje – dlatego też tak często można je zobaczyć z uśmiechem na pyszczkach. 

Wizyta w Orzechowym Alpakovelove. Jeśli widzieliście kiedyś alpaki, to najprawdopodobniej już się rozpłyneliście na ich widok. To przesłodkie zwierzęta, które potrafią wywołać szeroki uśmiech na twarzy. Jako jedne z niewielu zwierząt, to właśnie alpaki potrafią wyrażać emocje – dlatego też tak często można je zobaczyć z uśmiechem na pyszczkach. Na samą myśl o tym, nie możesz się doczekać, aż pogłaskasz je po milutkim futerku. W ramach  spotkania z Alpakami spędzicie urocze chwile w kameralnym gronie na ranczo w towarzystwie alpak, piesków i kotków. Dowiecie się wiele o Alpakach, nakarmicie je, wyruszycie z nimi na niezapomniany spacer! Zrobicie sobie z nimi fajne zdjęcia i skorzystacie ze wszelkich uroków Orzechove Alpakovelove. To spokojne, kameralne i edukacyjne spotkanie, które pozwoli Wam się zrelaksować i dowiedzieć wielu rzeczy o alpakach. W czasie pobytu poczęstunek - ognisko z kiełbaskami.

cena:
120 zł
poczęstunek - ognisko z kiełbaskami
zobacz
19. CIUCHCIĄ PRZEZ POLA I LASY

Rogów Muzeum Drewna i Lasu to kolekcja ssaków, ptaków, owadów, szyszek, drewna. Arboretum to jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo- Wschodniej...

Rogów Muzeum Drewna i Lasu to kolekcja ssaków, ptaków, owadów, szyszek, drewna. Arboretum to jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo- Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i Alpinarium. Rogów – muzeum kolei wąskotorowej, przejazd zabytkową
koleją na trasie Rogów PKP – Jeżów – Rogów PKP; malownicza podróż pofalowaną Doliną Rawki, ognisko z kiełbaskami.
 
wstępy:
50 zł
cena:
100 zł
Możliwość organizacji lekcji przyrodniczej 150-220 zł od grupy do 30 uczestników. Przejazd kolejką wąskotorową, poczęstunek w formie ogniska z kiełbaskami w cenie wycieczki.
zobacz
20. MAZOWIECKIE KRAJOBRAZY GOŚCINIEC WIECHA

 

Zajęcia edukacyjno - integracyjne w gospodarstwie Gościniec Wiecha w okolicy Warszawy. Staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem (drożdżówka) i herbatą, przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba do wypieku, ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem, kolorowa zabawa “dyskotekowa” w sali tanecznej. 

Zajęcia edukacyjno - integracyjne w gospodarstwie Gościniec Wiecha w okolicy Warszawy. Staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem (drożdżówka) i herbatą, przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba do wypieku, ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem, kolorowa zabawa “dyskotekowa” w sali tanecznej. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody i potężne wiaty biesiadne z miejscem na ognisko. Las, stawy, boiska do gier sportowych, plac zabaw oraz możliwość kontaktu ze zwierzętami: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie.

wstępy:
60 zł
cena:
110 zł
zobacz
21. ŚWIAT DZIKIEGO ZACHODU

Wycieczka do Westernlandu z największą Wioską Indiańską w Europie oraz miasteczkiem Laredo Town. W programie: grupowe zdjęcie na stylizowanym liście gończym, pokonanie Indiańskiego Toru Przygody: Most Irokezów, Równoważnia Szoszonów, Belka Apaczów...

Wycieczka do Westernlandu z największą Wioską Indiańską w Europie oraz miasteczkiem Laredo Town. W programie: grupowe zdjęcie na stylizowanym liście gończym, pokonanie Indiańskiego Toru Przygody: Most Irokezów, Równoważnia Szoszonów, Belka Apaczów, kanion z przeszkodami – dzieci otrzymują indiański tatuaż i indiańskie imię; rzut Tomahawkiem, rzut kapeluszem na rogi bizona, wizyta u starego trapera, płukanie złota, Dojenie dzikiej krowy, przeciąganie liny, „W samo południe” – wypas na Rancho Rodeo – pakiet atrakcji bez ograniczeń (trampolina, byk rodeo, zjeżdżalnia, góra do wspinania), Zakupy indiańskich pamiątek w sklepiku.

wstępy:
35-45 zł
cena:
100 zł
Poczęstunek przy grillu traperskim (kiełbaska, napój, indiańska niespodzianka).
zobacz
22. KOPALNIA SOLI W KŁODAWIE, CZYLI PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI
 
Kłodawa - Program zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, przejście chodnikami do podziemnej kaplicy św. Kingi - patronki górników solnych. Oglądanie wyeksploatowanych komór solnych.
 
Kłodawa - Program zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, przejście chodnikami do podziemnej kaplicy św. Kingi - patronki górników solnych. Oglądanie wyeksploatowanych komór solnych.
cena:
140 zł
zobacz
23. GIGANTY MOCY... CZYLI KOPALNIA I ELEKTROWNIA BEŁCHATÓW
 
Jeśli szukasz ciekawych miejsc, w których uczniowie będa twórczo spędzać czas, to właśnie Ekspozycja Giganty Mocy w Bełchatowie przygotowała ofertę własnie dla Was! Interaktywne pomoce i eksponaty geologiczne, paleontologiczne, zjawiska fizyczne oraz osobliwości przyrodniczo-geograficzne to Przestrzeń Oddana Nauce! 

Ponadto w programie Interaktywne Zwiedzanie, które w sposób łatwy i przystępny pokazuje m.in. jak powstaje węgiel brunatny?, jak go się wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich gigantach? By twórczo i praktycznie zrozumieć te procesy, do wyboru sa różnorodne tematycznie Warsztaty Edukacyjne np. Ocean Kapsułą czasu. Tematyka warsztatów jest dostosowana dla małych dzieci oraz starszej młodzieży. Atrakcją jest również Punkt Widokowy na wyrobisko w Żłobnicy.

Rezerwacja grupy przynajmniej z 2 miesięcznym wyprzedzeniem.

 

cena:
120 zł
Możliwość pobytu na Górze Kamieńsk m.in. tor saneczkowy i wyciąg krzesełkowy - 20 zł.
zobacz
24. CHLEB, CUD, MIÓD... GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE
 
Warsztaty edukacyjne na terenie gospodarstwa ekologicznego m. in. pochodzenie podstawowych produktów żywnościowych: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę. Zajęcia w ogrodzie podczas których dzieci mogą poznać smak oraz właściwości lecznicze ziół i związane z nimi historie...
 
Warsztaty edukacyjne na terenie gospodarstwa ekologicznego m. in. pochodzenie podstawowych produktów żywnościowych: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę. Zajęcia w ogrodzie podczas których dzieci mogą poznać smak oraz właściwości lecznicze ziół i związane z nimi historie. W trakcie zajęć w Biopiekarni dzieci wyrabiają chleb, dowiadują się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczą jak miele się ziarno, jak upiec razową bułkę, chlebek lub podpłomyki. Dzieci wykonują świece z wosku pszczelego, mają okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół. Ponadto warsztaty papieru czerpanego, wycinanek i tańców ludowych.
 
cena:
170 zł
W czasie warsztatów 2 posiłki: śniadanie i obiad z produktów ekologicznych (w cenie wycieczki).
zobacz
25. OD ZIARENKA DO BOCHENKA
 
Zagroda edukacyjna w programie: OD ZIARENKA DO BOCHENKA. Omówienie rodzajów zbóż, opis narzędzi oraz maszyn do uprawy pola, wycieczka na pole – przygotowanie pola do siewu, siew zbóż (zbiór zbóż), rozpoznawanie podstawowych zbóż, młocenie zboża cepem, mielenie zboża, historia chleba...
 
Zagroda edukacyjna w programie: OD ZIARENKA DO BOCHENKA. Omówienie rodzajów zbóż, opis narzędzi oraz maszyn do uprawy pola, wycieczka na pole – przygotowanie pola do siewu, siew zbóż (zbiór zbóż), rozpoznawanie podstawowych zbóż, młocenie zboża cepem, mielenie zboża, historia chleba, PRZYGOTOWANIE I WYPIEK CHLEBA – formowanie ciasta na chleb, wypiek uformowanych chlebków, POCZĘSTUNEK – chleb, dżem (konfitura), smalec, herbata. MLECZNA DROGA – wycieczka na łąkę i DOJENIE KROWY, odciąganie śmietany, opis urządzeń do przetwarzania mleka, ubijanie masła, wytwarzanie twarogu oraz degustacja wytworzonych produktów. KARMIENIE ZWIERZĄT odgłosy wsi łowickiej – głaskanie i karmienie zwierząt w zagrodzie: kozy, owce, kury, gęsi.
wstępy:
40-50 zł
cena:
100 zł
zobacz
26. W WIEJSKIM GOSPODARSTWIE
gospodarstwo wiejskie, Michałówka, mini zoo

Wizyta na zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych z domowym mini zoo. Dzieci poznają i uczą się rozróżniać ziarna zbóż, warsztaty przyrodniczo-leśne; gry i zabawy w plenerze; poznają i uczą się rozróżniać narzędzia rolnicze oraz konkursy, budowanie wioski indiańskiej, malowanie twarzy; sadzenie drzewek, historia regionu z wycieczką po okolicy; wehikuł czasu; poznawanie strojów regionalnych, ognisko z pieczeniem kiełbasek w cenie pobytu.

Wizyta na zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych z domowym mini zoo. Dzieci poznają i uczą się rozróżniać ziarna zbóż, warsztaty przyrodniczo-leśne; gry i zabawy w plenerze; poznają i uczą się rozróżniać narzędzia rolnicze oraz konkursy, budowanie wioski indiańskiej, malowanie twarzy; sadzenie drzewek, historia regionu z wycieczką po okolicy; wehikuł czasu; poznawanie strojów regionalnych, ognisko z pieczeniem kiełbasek w cenie pobytu.  Ponadto do wyboru warsztaty tematyczne np.: Manufaktura papieru czerpanego, Kraina mydełek, garncarstwo, Indiańskie opowieści.

 

cena:
120 zł
Dostępny jest również Program Zimowy, który obejmuje: własnoręczne wykonywanie, malowanie i zdobienie ozdób choinkowych lub masek karnawałowych; wspólne gry i zabawy; wizyta Mikołaja - kulig, zabawy na śniegu, lepienie bałwana; ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepła zupa i napoje.
zobacz
27. PRZYGODA W DINOPARKU
 
Park Jurajsko – Botaniczny w Kołacinku, Na terenie Dinoparku znajduje się ogródek jordanowski, specjalne stanowisko archeologiczne pozwoli dzieciom prowadzić samodzielne wykopaliska! Muzeum Geologiczno – Paleontologiczne przybliży wiele zjawisk i pozwoli zapoznać się z fauną i florą prehistorycznych czasów. Bajkowa Ścieżka. Zabawy, gry – labirynt, malowanki, quizy wiedzy o życiu i wyglądzie dinozaurów

Park Jurajsko – Botaniczny w Kołacinku, Na terenie Dinoparku znajduje się ogródek jordanowski, specjalne stanowisko archeologiczne pozwoli dzieciom prowadzić samodzielne wykopaliska! Muzeum Geologiczno – Paleontologiczne przybliży wiele zjawisk i pozwoli zapoznać się z fauną i florą prehistorycznych czasów. Bajkowa ŚcieżkaZabawy, gry – labirynt, malowanki, quizy wiedzy o życiu i wyglądzie dinozaurów

cena:
140 zł
zobacz
28. DAWNE RZEMIOSŁA I SMAKI - SZLAKIEM STARYCH ZAWODÓW
 
Zagroda edukacyjna. W programie: Bednarstwo – pokaz oraz warsztaty bednarstwa tradycyjnego. Jedyne miejsce w Polsce gdzie na żywo można przyjrzeć się pracy bednarza, zobaczyć galerię naczyń wykonanych przez bednarza i samodzielnie złożyć naczynia z klepek...

Zagroda edukacyjna. W programie: Bednarstwo – pokaz oraz warsztaty bednarstwa tradycyjnego. Jedyne miejsce w Polsce gdzie na żywo można przyjrzeć się pracy bednarza, zobaczyć galerię naczyń wykonanych przez bednarza i samodzielnie złożyć naczynia z klepek. Pokaz wykonania łyżki drewnianej, Pokaz produkcji lodów w urządzeniu wykonanym przez bednarza około 100 lat temu. Uczestnicy będą samodzielnie mogli kręcić lody! Pokaz i warsztaty kiszenia i szatkowania kapusty, Pranie i maglowanie oraz higiena na wsi łowickiej – warsztaty, wiejskie zabawki – w trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonają lalkę z sitowia, którą zabiorą do domu!, zwiedzanie zagrody – ponad 500 eksponatów! Odgłosy wsi łowickiej – głaskanie i karmienie zwierząt w zagrodzie: kozy, owce, kury, gęsi. 

WARSZTATY KULINARNE pod okiem zawodowych kucharzy... w programie: dzieci poznają tajniki sztuki kulinarnej, wcielają się w rolę szefa kuchni, samodzielnie przygotowują pierogi lub ciasteczka oczywiście połączone z degustacją!

 

wstępy:
30-50 zł
cena:
100 zł
zobacz
29. ŻELAZOWA WOLA, NIEBORÓW, ARKADIA
 
Żelazowa Wola – dom urodzenia Fryderyka Chopina i park, Nieborów – pałac Radziwiłłów oraz przepiękny ogród w stylu francuskim, Arkadia – romantyczny park z końca XVIII w. Możliwość zwiedzenia Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich ruchome r zeźby ukazujące sceny z życia codziennego wsi łowickiej.

Żelazowa Wola – dom urodzenia Fryderyka Chopina i park, Nieborów – pałac Radziwiłłów oraz przepiękny ogród w stylu francuskim, Arkadia – romantyczny park z końca XVIII w. Możliwość zwiedzenia Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich ruchome r zeźby ukazujące sceny z życia codziennego wsi łowickiej.

 

wstępy:
30-50 zł
cena:
100 zł
zobacz
30. NA RANCZO DO NIEBOROWA
 
Gospodarstwo agroturystyczne „U Kowala” położone w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu pałacowo-parkowego rodziny Radziwiłłów w Nieborowie, na skraju Puszczy Bolimowskiej...
 
Gospodarstwo agroturystyczne „U Kowala” położone w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu pałacowo-parkowego rodziny Radziwiłłów w Nieborowie, na skraju Puszczy Bolimowskiej
W programie: zwiedzanie stajni, karmienie koni, czyszczenie koni a także: jazdy konne w siodle typu western na koniach dużych i na kucykach, przejażdżki bryczką, wozem traperskim, kiełbaski z grilla lub z ogniska i gorąca herbata! Na terenie gospodarstwa znajduje się duży i nowoczesny plac zabaw.
 
wstępy:
50 zł
cena:
100 zł
Cena imprezy: ze wstępami i posiłkiem (możliwość zwiedzenia pałacu i parku w Nieborowie i Arkadii).
zobacz
BIURO PODRÓŻY ARMADA
SŁAWOMIR MUSIAŁ
ul. Konarowa 3a, 91-493 Łódź
tel. 698 524 585
tel. 692 745 722
BIURO PODRÓŻY ARMADA JEST
BENEFICJENTEM PROGRAMU:
BIURO PODRÓŻY ARMADA POSIADA
POLISĘ UBEZPIECZENIOWĄ OC:

CENY ZAWARTE NA STRONIE INTERNETOWEJ WWW.ARMADA.NET.PL STANOWIĄ JEDYNIE ZAPROSZENIE DO ZAWARCIA UMOWY I NIE SĄ OFERTĄ W ROZUMIENIU PRZEPISÓW KODEKSU CYWILNEGO